fbpx
 

Blog

geokupolas-rotuseje1

Geokupolai populiarūs ne tik per didžiausias metų šventes

  |   Uncategorized @lt

Šventiniu laikotarpiu lankantis miestų aikštėse akį patraukia išskirtinės išvaizdos statiniai – geokupolai – juose savo paslaugas ir prekes siūlo įvairios įmonės, prekybininkai. Kadangi geokupolų pritaikymo galimybės yra labai plačios, juos galima ne tik išsinuomoti, bet ir įsigyti, kad ir oranžerijai.

 

Geokupolą 1947 metais išrado garsus amerikiečių architektas ir konstruktorius Bukminsteris Fuleris, vadinamas architektūros tėvu. Jis jau prieš 70 metų kalbėjo apie ateities statinius – geokupolus. Šie statiniai išsiskiria praktiškumu, estetika, kainos ir kokybės santykiu, todėl yra labai populiarūs. Užsienyje populiarūs kupolo gyvenamieji namai, nors ši praktika prasidėjo visai neseniai.

 

„Geokupolai pasižymi idealia konstrukcija, kuri gali būti pritaikoma įvairiuose statiniuose. Tai ateities architektūros pastato konstrukcijos ištobulintas variantas. Kitaip sakant, paliktos tik reikalingos pastatui detalės, išgaunamas kuo mažesnis paviršiaus plotas, todėl sunaudojama mažiau medžiagų, tačiau pasiekiamas didžiausias efektas. Pastatuose svarbu, kad paviršiaus plotas būtų kuo mažesnis, nes tokiu atveju pastatas energiškai efektyvesnis“, – teigė UAB „Geokupolai“ direktorius Kęstutis Kuoras. Geokupolo paviršiaus plotas yra 2,5 karto mažesnis už stačiakampio formos pastato paviršiaus plotą. Atitinkamai ir medžiagų sunaudojama 2,5 karto mažiau, taigi toks statinys labiau apsimoka.

 

Į UAB „Geokupolai“ kreipiasi patys įvairiausi klientai, geokupolus naudojantys savo produktų ekspozicijoms, oranžerijoms, net pobūviams. Pasak K.Kuoro, kadangi geokupolai stikliniai, skaidrūs, jie puikiai tinka oranžerijoms, jaukioms zonoms prie namų, nenuostabu, kad daug interesantų bendrovės teiraujasi geokupolų būtent tokiai paskirčiai. „Žmonės oranžerijas labai pamėgę, nes ten ir pasėdėti su šeimos nariais, draugais gali, ir kavos išgerti, kartu ir augalus prižiūrėti. Geokupoluose atsiskleidžia gražios oazės“, – sako K.Kuoras.

 

Šiuo metu, artėjant šventėms, populiarėja geokupolų nuoma renginiams. Kalėdų laikotarpiu kupolų miestelis bus Vilniaus Rotušės ir Lukiškių aikštėse.

 

Kalbant apie medžiagas, UAB „Geokupolai“ populiariausi yra medis, aliuminis ir stiklas. Dar galima rinktis vandeniui atsparią fanerą, vadinamąją jūrinę fanerą. Tai labiausiai siūlytinos medžiagos. Geokupolą bendrovės specialistai gali iš vidaus apšiltinti, įrengti langus, duris. Taip pat gali kelis kupolus sujungti į kompleksą. Prisitaikoma prie kliento poreikių.

 

Geokupolo konstrukcija susideda iš palyginti nedidelių segmentų, taigi statinys nesunkiai surenkamas, išrenkamas ir transportuojamas. Tokia konstrukcija itin patogi trumpalaikei nuomai, nes kupolui dėl jo konstrukcijos tvirtumo nereikia pamatų, nereikia ir išskirtinės vietos. „Mūsų specialistai surenka, išrenka, jei reikia – perdaro, papildo kitomis detalėmis. Kupolo projektavimas turi savo specifiką. Tas, kas susidūręs su sferiniais paviršiais ir jų projektavimu, pasakys, kad yra tam tikra specifika, kurią reikia išmanyti“, – aiškino K.Kuoras. Kupolai gerai atlaiko vėjus, klimatines sąlygas, tokio pastato niekada neteks valyti nuo sniego, nes jis paprasčiausiai nesikaupia.

 

UAB „Geokupolai“ rinkoje gyvuoja 4 metus ir jau spėjo pelnyti klientų pasitikėjimą.

 

Informacijos šaltinis: dienraščio “Respublika” priedas “Kalėda”, Edita SIAVRIS