fbpx
 

Blog

siltnamiu gamyba

Apie geokupolus, kurių taip trūksta Jūsų namams ar sodybai

  |   Uncategorized @lt

Tikriausiai mėgstate leisti laiką gamtoje? Pažįstate, vertinate, o gal net ir auginate augalus? Ar turite didelį ūkį nežinia, tačiau keletą augaliukų darželį po langu ar ant palangės – greičiausiai atrastume, jei tik pas Jus apsilankytume.

 

Nuspėti nebuvo sunku, nes sodininkauja bei šios veiklos ypatumus puikiai išmano didžioji dalis mūsų tautiečių.

 

Deja, dažnas kiemas ar darželis labai primena tą, kuriame vaikystę praleido dabar jau pusamžiai jų šeimininkai – kalbant apie sodo dizaino naujoves  esame nepaprastai konservatyvūs. Net ir lyginant su artimiausiais kaimynais. Kiekvieno sodo „karaliaus“ – šiltnamio forma visai nekarališka – nebenusakomos formos plėvele aptraukti lankai ar batų dėžutę primenanti konstrukcija, mintimis nukeliant į dirbtinai kuriamus deficito laikus, kai (jei tik neturėjai pažįstamo prekybininko, taip trokštamas gėrybes traukiančio iš po prekystalio) viską reikėjo gaminti savomis rankomis.

 

Ei, šie laikai seniai praėjo ir gyvenimas visose srityse pasikeitė neatpažįstamai. Pats metas ir į savo buitį pažvelgti naujai.

 

Stačiakampes formas keičia sferos arba kupolai

Sferinė kupolo forma, priešingai nei stačiakampė, vyrauja gamtoje. Būtent tokios formos – tobulos pagal savo tvirtumą ir ryšį su aplinka, yra mažiausia gyvybės dalelė – anglies ląstelė. Daugialąsčių organizmų ląstelės taip pat išsidėstę sferomis – šį principą ir perėmė geokupolų kūrėjai atskirų sekmenų sukabinimui.

 

Štai keletas kupolų pliusų, kuriuos vertėtų žinoti kiekvienam:

 

  1. Aptaki kupolo forma ypač tvirta, patvari ir ilgalaikė, atsparesnis už bet kurią kitą aplinkos poveikiui – stipriam vėjui ar potvyniams. Kadangi nėra kampų, vėjo gūsiai ar potvynio bangos, susidūrę su kliūtimi – nelūžia, o apgaubia ir nuslūgsta. Ne veltui būtent kupolo konstrukciją pasirinko ir JAV mokslininkai – kosminės stoties Marse projektuotojai.

 

  1. Augalai kupole jaučiasi žymiai geriau dėl kelių priežasčių:
    • Daug erdvės ir šviesos bei ypač geras mikroklimatas. Sferos langai puikiai praleidžia šviesą bei suteikia augalams visą reikalingą saulės spindulių spektrą, kurio trūksta tradiciniuose šiltnamiuose.
    • Unikali vėdinimo sistema sukuria optimalų klimatą ištisus metus, tinkantį augti ir tradiciniams, ir egzotiniams augalams: karštą vasaros dieną jie neperkais, o šaltymečiu – nesušals.
    • Kupolo viduje ypač tinkama naudoti unikali Geo-Sustainers medinių dėžių su natūraliu gruntu sistema, patogiai išdėstant jas keliais aukštais su tarpaus praėjimui.

 

  1. Geokupolas – palyginti nebrangus, nes:
    1. Gaminamas iš vietinių medžiagų Lietuvos meistrų.
    2. Dėl tobulos segmentinės konstrukcijos palyginti nesunkiai pagaminamas, transportuojamas ir surenkamas, nedidelės gamybai sunaudojamų medžiagų sąnaudos.
    3. Yra galimybė suprojektuoti jį pagal individualius poreikius – norimo skersmens ar sujungiant į bendrą konstrukciją kelis kupolus. Beje, skaidriu kupolu ar jų deriniu uždengti galima ne tik šiltnamį, tačiau taip pat ir poilsiavimui skirtas patalpas ar lauko baseiną.

 

  1. Geokupolas – ypač funkcionalus ir išvaizdus. Tai efektyviausias būdas susitvarkyti aplinką bei išsiskirti iš kaimynų.

 

Specialistai pastebi, kad kupole puikiai jaučiasi ne tik augalai, tačiau ir žmonės.

 

Žiemos sezonas – patogiausias laikas, nes užtenka laiko svajoti, planuoti ir įgyvendinti savo planus. Kalėdų ir naujų metų laikotarpis – ypač geras laikas leisti sau geresnes dovanas. Taigi, nesnauskite 😉