Istorija
Gamta. Mažiausia gyvybės forma – ląstelė yra sferinės formos, nes tai pati tobuliausia forma pagal savo tvirtumą, ryšį su aplinka. Labiau pažengę daugialąsčiai organizmai paprastai būna sudaryti iš ląstelių, kurios yra išsidėsčiusios sferiškai ir susiglaudę tarpusavyje panašiomis geometrinėmis figūromis kaip geokupolų segmentai.
Kodėl kupoliniai pastatai? Kiaušinis irgi yra sferinės formos, nes tai yra nepralenkiamas savo stiprumu konstrukcinis sprendimas žemėje. Vandens lašo priekis irgi sferiškas – nes tokia forma sukelia mažiausią vėjo pasipriešinimą. Kai šalta, visi gyvūnai paprastai susisuka į kamuolį, nes taip šaltyje prarandama mažiausiai šilumos. Visų šių savybių mūsų šiuolaikiniams pastatams labiausiai ir trūksta. Todėl tereikia atidžiai apsižvalgyti aplinkui ir daugumą sprendimų rasime čia pat šalia mūsų – gamtoje.
Subtropikai – tinkamiausias žmogui gyventi klimatas. Statydami namus ir rengdamiesi drabužius mes nuolat siekiame sukurti tokį mikroklimatą aplink save. Todėl mūsų kupoliniai pastatai leidžia sukurti pačią palankiausią žmogui aplinką.
Istorija. Istoriškai matome, kad kurdamas drabužius ir statinius žmogus siekia sukurti šiltą klimatą aplink save ir kuo daugiau praleisti čia laiko. O į karštą pirtį žmogų traukia tik trumpam. Tai, matyt, nostalgija ir siekis pabuvoti karštuose saulėtuose tropikuose ar net saulės įkaitintoje Sacharos dykumoje. Išlieti prakaitą, sužadinti mūsų organizmo imunines funkcijas. Į šaltą eketę mes neriame tik trumpam ir tai tik tuo atveju, jeigu esame įkaitę, nes pabuvojome karštoje pirtyje arba įsirašėme į ruonių mokyklą. Bet šalčiu ilgiau niekas juk nepasimėgauja.
Ekologiškumas
Naudojamos tik ekologiškos medžiagos geokupolų gamybos metu.
Saugumas
Kadangi geokupolai pasižymi stipria konstrukcija, kupoliniai namai gali atsilaikyti net ir tada, jei būna pažeista 40 % konstrukcijos.
Efektyvumas
Šildymo ir vėdinimo išlaidos gali būt mažesnės net iki 70%.
Taupumas
Kupolo statybų kaina 30% mažesnė nei standartinio namo.
Sveikata
Geokupolai atitinka visus ergonominius standartus.
Interjeras
Kadangi kupole nėra atraminių sienų, atsiranda kūrybingumo laisvės, kas leidžia improvizuoti interjero dizaine.
GEOKUPOLŲ SFERINĖ KONSTRUKCIJA YRA PATI STIPRIAUSIA KONSTRUKCIJA ŽEMĖJE SUTIKTA TIEK GAMTOJE, TIEK ŽMONIŲ STATINIUOSE.
Šiltųjų kraštų architektūra. Pietuose žmogaus sukurtų pastatų architektūra skiriasi nuo šiaurės kraštų, netgi kai kuriais atvejais sakytume, kad jos tarsi apskritai nėra arba ji yra minimalistinė. Kai oras geras, norisi visą laiką būti lauke. Todėl šiuose pastatuose Jūs jausitės kaip pietų krašte, kur šilta, gera ir jauku.
Geokupolai gali keliauti
Mūsų sukurtų geokupolų konstrukcija yra segmentinė, pilnai išrenkama ir vėl surenkama, tad šios sferos gali būti sėslios arba keliauti kartu su Jumis – kupoliniai pastatai gali atsirasti visur ir tiek laiko, kiek Jūs panorėsite.
Pati stipriausia konstrukcija žemėje
Geokupolų sferinė konstrukcija yra pati stipriausia konstrukcija žemėje, sutikta tiek gamtoje, tiek žmonių statiniuose, todėl kupoliniai namai tampa ilgaamžės eksploatacijos pavyzdžiu.
Mus gali riboti tik fantazija
Jau turbūt vaizduotėje turime Karibų jūros subtropikų salą. Ką joje galime daryti? Panašiai kaip ir saloje – viską, kažką arba tiesiog nieko. Galime auginti daržoves, galime turėti subtropikų ar Viduržemio jūros regiono mišką, ar auginti tropikų drugius. O gal Jūs nuspręsite, kad čia geriausia sėdėti po palme ir medituoti. Taigi viskas priklauso nuo Jūsų fantazijos.